اخبار

پرطرفدار ترین جاذبه های ماجراجویانه و طبیعت گردی
پرطرفدار ترین جاذبه های ماجراجویانه و طبیعت گردی

پرطرفدار ترین جاذبه های ماجراجویانه و طبیعت گردی

۲۷ مرداد ۱۳۹۴

قدم زدن در بیابا ن های بی انتها، بانجی جامپینگ، صعود به قل ههای مرتفع، تراورس در دامن ههای پرشیب، شبی بارانی را در جنگل به صبح رساندن، گام نهادن در کوهستان زمانی که طول مسیر پاکوب از برف پر شده؛ اوج کشمکش با قدرت طبیعت در لحظه رسیدن به قله بر فخیز؛ زمانی که دره از آب پر م یشود و کوچ کترین حرکت میتواند عواقب جبرا ن ناپذیر داشته باشد .این تجرب هها با وجود دشواری در دنیا هواداران ب یشماری دارند و گردشگرانی هستند که مسافتهای طولانی را برای تجربه یکی از این موارد طی میکنند .گردشگری ماجراجویانه یکی از انواع گردشگری است که م یتواند هم موارد بالا و هم در یک شیب ملای متر رفتین گ، آفرود، طبیع تگردی در مسیرهای مشخص،پاراگلایدر و… را شامل شود.

در دایر هالمعارف گردشگری، سفرهای با هدف خاص برای کاوش تجربیات جدید که اغلب شامل ریسک کردن یا کنترل خطر همراه با چالش شخصی، در یک محیط طبیعی یا عجیب و غریب میشود، تعریفی است که درباره گردشگری ماجراجویانه ارائه شده است .در جهان برخی کشورها نظیر کنیا، نیوزلند، نپال و تانزانیا از جمله مشهورترین مقاصد گردشگری ماجراجویانه محسوب میشوند . در این مقاله سعی داریم به برخی از پرطرفدارترین فعالیت های گردشگری ماجراجویانه در دنیا اشاره کنیم:

1.سافاری در تانزانیا

16 پارک ملی در صحرای سرنگتی تانزانیا واقع است که بهترین مکان برای مشاهده مهاجرت سالانه کل یالدار می باشد .تماشای حیوانات شگفت انگیزی نظیر شیر، پلنگ آفریقایی، فیل آفریقایی، کرگدن سیاه و گاومیش آفریقایی، از منحصربفرد ترین تجارب اکوتوریستی است که می توانید در زندگی تان داشته باشید .نرخ تورهای سافاری تانزانیا از 60 دلار شروع می شود .این پارک به خاطر مهاجرت سالانه بیش از یک و نیم میلیون گاو وحشی آفریقایی و 250000 گور خر در آن معروف شده است .به خاطر وسعتش و تعداد زیاد جانوران و درندگان در آن، این پارک اغلب به عنوان بهترین اندوخته طبیعی ) nature reserve ( در قاره آفریقا شناخته می شود.

تور سافاری تانزانیا

2.هلی اسکی در گرینوود آلاسکا

اگر مهارت و شهامت لازم را داشته باشید، هلی اسکی یکی از تجربیاتی است که می تواند شما را متحول کند .اگر دوست دارید در بکر ترین و هیجان انگیزترین تپه های پوشیده از برف دنیا اسکی کنید، می توانید با هلی کوپتر به بالای تپه های گرینوود بروید و جزو اولین کسانی باشید که رد اسکی خود را بر روی برف های تازه و تمیز به جای می گذارند؛ هلی کوپتر در سرتاسر مسیر شما را دنبال می کند، تا در صورت بروز حادثه، عملیات امدادی را به سرعت انجام دهد .نرخ تورها روزانه در ارتفاع عمودی 16 تا 18 هزار پایی، از 1275 دلار به ازای هر نفر شروع می شود.

تور هلی اسکی

3.خیره شدن به شفق قطبی در سوئد

شفق قطبی ) Aurora ( یکی از پدیده های جوی کره زمین است که در آن نورهای رنگین و متحرک در آسمان شب ظاهر می شوند و معمولاً در عرض های نزدیک به دو قطب زمین، براثر برخورد ذرات باردارِ بادِ خورشیدی و یونیزه شدن مولکول های موجود در یون سپهر )یونوسفر( اتفاق می افتد. در این پدیده شگفت انگیز و باور نکردنی رنگ های سبز، آبی زرد و بنفش را در آسمان مشاهده خواهید کرد .پارک ملی آبیسکو و دره تورن از بهترین مکان ها برای مشاهده این پدیده جادویی می باشند.

تور هلی اسکی سوئد

4.غواصی در دیواره بزرگ مرجانی

دیواره بزرگ مرجانی ) Great Barrier Reef ( به مجموعه عظیمی از صخر ههای مرجانی گفته میشود که در شرق کشور استرالیا و در اقیانوس آرام قرار گرفته اند و بزر گترین مجموعه صخر ههای مرجانی در دنیا به شمار می آید .این مجموعه بزرگ، شامل بیش از سه هزار صخره و 900 جزیره مختلف است که به صورت نواری در در دریای کورال در شرق ایالت کوئینزلند کشیده شده اند. با غواصی در آب های دیواره مرجانی وارد دنیای دیگری می شوید، فقط کافی است مدرک غواصی داشته باشید .نرخ تورهای غواصی بسته به صلاحیت و مهارت شما از 150 دلار شروع می شود.

تور غواصی در ضخره بزرگ مرجانی

5.بازدید از دهکده هابیتون در نیوزلند

شهر «هابیتون Hobbiton( » ( برای نخستین بار در سال 1998 در نیوزلند به منظور ساخت فیلم ارباب حلقه ها ساخته شد و با ساخت این دهکده زیبا در شهر توریستی «هابیتون » که کاماً از داستان های «تالکین » گرفته شده بود، بیش از 300 هزار نفر در ماه از این شهر دیدن کردند .خانه های هابیتون شباهت زیادی به سوراخهای زیر زمینی کوتوله ها دارد .هابیتون در حال حاضر به عنوان کی ی از نشانه های ملی نیوزلند معرفی می شود.

دهکده هبیتون نیوزلند

6.بالارفتن از پل بندرگاه سیدنی

پل بندرگاه سیدنی ) Sydney Harbour Bridge ( یکی از نمادهای اصلی و از شریانهای مهم ارتباطی شهر سیدنی در استرالیا است .پل بندری سیدنی همراه با اپرای سیدنی که در دیگر سوی بندرگاه سیدنی واقع شده دو نماد اصلی شهر سیدنی را تشکیل داد هاند و قطب گردشگری این شهر به حساب م یآیند و از شاهکارهای مهندسی و معماری جهان است و با 49 متر عرض، پنجمین پل قوسی جهان به حساب م یآید. از سال 1998 صعود گردشگران به پل امکانپذیر شده است .هزینه این کار از 150 دلار استرالیا شروع می شود که بسته به زمان صعود م یتواند تا سیصد دلار هم افزایش یابد .طول زمان در نوردیدن پل در هر تور معمولاً سه و نیم ساعت است. نرخ تورهای بازدید از دهکده از 75 دلار به ازای هر نفر شروع می شود.

پل بندرگاه سیدنی

7.پرش بانجی در دره رودخانه بهوت کوشی

دره رودخانه بهوت کوشی در کاتماندوی نپال، یکی از مرتفع ترین مکان های دنیا برای بانجی جامپینگ در دنیا می باشد .ماجراجویان با پرداخت 145 دلار از صخره ای به ارتفاع 160 متر بر روی رودخانه بهوت کوشی می پرند. پرش بانجی فعالیت ماجراجویانه ای می باشد که در آن فرد خود را توسط محافظ و طناب فنردار از ارتفاعی بلند به پایین پرتاب می کند .این ورزش توسط افرادی در دهه 1950 میادی بوجود آمد و در همان سالها پس از اینکه تلویزیون بی بی سی در یک برنامه مستند ساخته دیوید فردریک اتنبورو این ورزش و ورزشکارانش را معرفی کرد، بانجی مشتاقان زیادی در دنیا پیدا کرد.

بانجی جامپی در رودخانه باهوت کوشی

8.پیاده روی در پارک ملی تامان نگارا در مالزی

پارک ملی تامان نگارا که در ایالت پاهنگ مالزی قرار دارد، به یکی از بزرگترین مراکز اکوتوریستی آسیا بدل شده است و زیستگاه برخی پستانداران کمیاب نظیر ببر هندوچینی، کرگدن سوماترایی و گاو وحشی مالایی و فیل آسیایی می باشد .رودخانه تاهان که از میان این جنگل م یگذرد توانسته نمونه کمیابی از ماهی مالایی را در خود حفظ کند.

از دیگر جاذب ههای این منطقه می توان به پلهای معلق در جنگل و غارهای اطراف و بوم ینشی نهای منطقه اشاره کرد .بلیط ورودیه این پارک به طرز مضحکی ارزان است .هر نفر برای ورود به پارک باید 28 /  دلار پرداخت کند و با پرداخت 4/ 1 دلار اضافه، می توان از دوربین خود نیز استفاده کند.

9.شنا در استخر اینفینیتی در برج مارینا بی سندز سنگاپور

چشم انداز شهر سنگاپور از فراز برج مارینا بی سندز، وقتی در داخل استخر شگفت انگیز اینفینیتی در حال ریلکس کردن هستید، یکی از منحصربفرد ترین تجارب گردشگری ماجراجویی در دنیا می باشد .مارینا بی سندز که گران ترین ساختمان دنیا و چالش برانگیز ترین پروژه معماری قرن 21 می باشد، از 3 هتل، سالن همایش، تئاتر، مکان های سرگرمی، فروشگاه و رستوران تشکیل شده است.

استخر اینفینیتی این برج در ارتفاع 191 متری پشت بام، بزرگ ترین استخری می باشد که بر بام یکی برج ساخته شده است .مارینا بی سندز یکی از لوکس ترین هتل های دنیا می باشد که هزینه اقامت هر شب در آن از 479 دلار شروع می شود، اما تجربه این استخر شگفت انگیز، ارزش پرداخت این پول را دارد.

10 .فتح قله تیبل در کیپ تاون آفریقای جنوبی

کوه تیبل ) Table Mountain ( یا تافلبرگ واقع در جنوب غرب آفریقای جنوبی مشرف بر کیپ تاون و خلیج تیبل بوده و بیشتر بخش شمالی شب هجزیره مرتفع و صخر های کیپ را در بر م یگیرد .بیش از 330 مسیر کوهنوردی به قله تیبل وجود دارد و هزینه تورهای کوهنوردی در تیبل حدود 7 دلار می باشد .همچنین گردشگران م یتوانند از تل هکابینی که سال ساختش به 1929 برم یگردد برای رفتن بر بالای کوه تیبل استفاده نمایند. انبوهی از گیاهان مختلف شامل ارکید ههای دیزا، 250 گونه گل مروارید و درختان نقره در این کوه م یرویند .حیوانات منحصربفردی نظیر بزهای هیمالیایی ) Tahr ( از نسل بزهایی هستند که در گذشته از باغ وحشی محلی گریخت هاند، در این کوه زندگی می کنند.

کوهنوردی در کوه تیبل آفریقای جنوبی

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 ( نفر)

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com