اخبار

دیدنی ترین مسیرهای طبیعت گردی با قطار
دیدنی ترین مسیرهای طبیعت گردی با قطار

دیدنی ترین مسیرهای طبیعت گردی با قطار

۲ مرداد ۱۳۹۴

Rocky Mountaineer , Canada

مسیر اصلی این قطار از شهر ونکوور تا کلگری ، در واقع بر روی مسیر ریلی قدیمی canadian Pacific مربوط به سال 1885 بنا شده و از میان منطقه غربی و سلسله کوههای راکی کانادا عبور می کند . در حین سفر با قطار ، شما شاهد مناظر وحشی و بکری خواهید بود : دره های و پرتگاههای آتشفشانی ، دریا چه های یخی ، رودهای خروشان، گوسفند کوهی وحش ( بومی مناطق شمالی قاره آمریکا) و حتی شاید یک خرس سیاه یا خرس گریزلی . این سفر دو روز به طول میانجامد و مسافران شب را شهر Kanploops  بریتیش کلمبیا سپری می کنند در نتیجه چشم اندازهای تمام نمای اطراف را از دست نمی دهند . بهترین قسمت قطار صندلی های جلوی نخستین کوپه قطار می باشند که در آن مسافران در قسمت درجه یک مینشینند که با سقف شیشه ای روی طبقه بالاتر از کف قطار واقع شده است، می نشینند.

تور طبیعت گردی با قطار، مسیرهای گردشگری دیدنی

Darjeeling Himalayan Railway

هند

این سفر هشت ساعته روی این قطار عجیب و کوچک جثه ، که از منطقه Siliguri در دامنه های شرقی کوههای هیمالیا تا ایستگاه تپه ای Darjeeling کشیده شده است ، چشم انداز منحصر بفردی از قله های مرتفع تا 7400 فوتی رشته کوههای هیمالیا را پیش چشم مسافران قرار می دهد.  شما با این قطار باریک دارای دو فوت پهنا از میان جنگلهای انبوه ، دره های سرسبز باغ های چای و جنگلهای تشکیل شده از درختان افرا، بلوط ، گلابی ، گیلاس و هل عبور می کنید. این قطار که یکی از جاذبه های گردشگری پر طرفدار شهر Darjeeling است در فیلم های بلیوودی مطرح مختلفی همچون , Aradhana, Sagina Mahato, Parineeta و Raju Ben Gaya مورد استفاده قرار گرفته است.

 تور طبیعت گردی با قطار دارجیلینگ هند

Semmering Railway

اتریش

این سفر یک ساعته از شهر Gloggnitz آغاز شده با عبور از منطقه کوهستانی آلپی Semmering Pass اتریش به شهر Murzzuschlag می رسد این خط آهن که ساخت آن در سال 1854 - پیش از عصر دینامیت و ماشین های حفر تونل - به اتمام رسید در مسیر خود از روی بیش از 16 پل فلزی دره گذر و از میان 14 تونل که همگی با دست در درون صخره های حفر شده اند ، عبور میکند. این پروژه یکی از شاهکارهای عرصه مهندسی عمران در زمان خود و از پیشتازان عرصه ریل سازی و مهندسی نو آورانه در در تاریخ محسوب می شود. 

این خط آهن در عرصه سکه شناسی نیز نامدار است و نام و تصویر آن روی بسیاری از سکه ها و مدال های قدیمی و ارزشمند حک شده است از جمله روی سکه های 25 یورویی یادبود 150 سالگی خط آهن کوهستانی Semmering  در کافه واگن سنتی این قطار قهوه و انواع شیرینی برای مهمانان سرو میشود

تور طبیعت گردی با قطار سمرینگ اتریش

West highland Line

بریتانیا 

جذاب ترین خط آهن بریتانیا بندر Mallaig در ساحل غربی اسکاتلند را به شهر گلاسکو متصل میکند. این سفر 90 دقیقه ای از کنار دریاچه های مه آلود، دره های باریک کوهستانی دور افتاده ، دشت های بایر، و قلعه ها عبور می کند و به ساحل زمردینی که جزایر کوچک ایگ ، موک ، و روم در چشم انداز آن دیده می شود ختم میشود.

بهترین فصل برای سفر با این قطار بهار ، یعنی زمان شکوفه دادن درختان و گیاهان است.

 تور طبیعت گردی با قطار وست های لند انگلیس

El ChePe

مکزیک

مدرن ترین و راحت ترین قطار مسافربری مکزیک ، از منطقه ای Ferrocarril Chihuahua Pacifico عبور میکند و با نام خط آهن دره مس نیز شناخته می شود ، این سفر 13 ساعنه منطقه کوهستان و بی آب و علف داخلی شمال مکزیک را به ساحل اقیانوس آرام وصل میکند و در مسیر خود از کنار دیواره های پر شیب تنگ دره ها ، آبشارها ، دشت های بیابانی مرتفع و چشم اندازهای با ابهت منطقه  Siera Tarahumara عبور می کند . قطار ال چه په از میان شش دره مس (Copper Canyons) مکزیک ، که اگر با یکدیگر ترکیب میشدند از Grand Canyon ایالات متحده 4 برابر بزرگتر میشدند، عبور می کند.عمق مسیر ها و شکاف ها از بالا به پائین به 1.25 مایل هم می رسد. دمای هوا عمدتا بین ماههای اکتبر و مارچ مناسب است  و تابستان ها داغ و غبار الود هستند رزرو قبلی صندلی ها برای این قطار ضروری است.

تور طبیعت گردی با قطار ال پ چه مکزیک

Douro Line

پرتغال 

این قطار بخار متعلق به قرن نوزدهم ، توسط یک لوکوموتیو دیزلی کشیده می شود ، بر روی دره پر شیب و صخره ای در امتداد رود خانه ی Douro پرتغال حرکت می کند . این سفر ، که یک ساعت و نیم به طول می انجامد ، چشم اندازهای منطقه معروف شرابگیری Douro پرتغال و روستاهای زیبای آن را در کنار کرت کشاورزی پوشیده از گیاه مو و باغ های زیتون در معرض نمایش مسافران قرار می دهد. قطار بخار در منطقه Pinhao ، جایی که ایستگاه قطار آن را کاشی های لعابدار آبی و سفید ظریف ، به نام Azulejos  تزئین شده است ،  که رودخانه محلی و مناظر برداشت محصول را به تصویر میکشند توقف می کند.

تور طبیعت گردی با قطار دورو پرتغال

 Bergen Railway 

نروژ

مرتع ترین خط آهن اروپای شمالی که از بالا بر برخی از بکرترین دره ها و یخرودهای یخچالی در نروژ مشرف است.

این سفر ریلی 7 ساعته که از میان کوهستانهای مرتفع میان اسلو و برگن گذشته و سپس از میان فلات کوهستانی برفی و لم یزرع Hardangervidda  که بزرگترین منظقه طبیعی حفاظت شده اروپاست عبور میکند . سپس قطار به سمت دره های سرسبز شهر هانزی برگن پاوئین می آید.

90 درصد از انرژی این قطار حاصل از انرژی هیدروالکتریکی یا دیگر منابع انرژی تجدید پذیر است.

در طول سفر میتوانیدغذاهایی همچون ماهی قزل آلا سالمون، نان های پخته شده ، گوشت دودی شده گوزن شمالی ، پاته ، گوشت شکار ، و گیاه کرانبری کوهی سفارش دهید. اگر می خواهید مدت زمان بیشتری را از روشنایی روز بهره ببرید در فص تابستان سفر کنید.

تور طبیعت گردی با قطار نروژ

The Ghan

استرالیا

این خط آهن که در امتداد جنوب به شمال قاره استرالیا کشیده شده طی دو روز شما را از میان بوته زارها و مزارع  اطراف شهر Adelaide، و بیابان های نیمه خشکیده و باغ های سقز منطقه دره Clare ، و سپس منطقه رسی رنگ Red Center عبور داده وسرانجام به منطقه سبز وخرم حاره ای شمال قاره می رساند . سفر در شهر داروین ، مرکز ناحیه شمال مرکزی قاره ، تمام می شود.

نام قان که امروزه برای این قطار اطلاق می شود ، مخففی از نام پیشین این خط آهن است، یعنی افغان اکسپرس که از کاروان شتر های افغانی که در قرن 19 از اینجا کوچ می کرده اند گرفته شده است.

اگر بودجه تان اجازه می دهد از از کابین های کلاس Plstinum قطار استفاده کنید صندلی های کلاس  Gold  یک سوم ارزان تر هستند اما صندلی های Platinum همراه با کابین های خصوصی و خدمات بهداشتی مجزا هستند.

تور طبیعت گردی با قطار قان استرالیا

Bernina Express

سوئیس و ایتالیا

از یخچالهای کوهستانی منطقه سنت لوییز آلپ به سمت درختان نخل افراشته ی منطقه Tirano  در ایتالیا در یکی از شیب دار ترین مسیر های خط آهن دنیا ، که در زمان خود بدون ریل های دندانه دار ، چرخ دنده 

یا کابل ساخته شده است سفر کنید . در فصل تابستان مسافران برای دو ساعت در واکن هان های بدون سقف سفر می کنند که فرصت عالی برای عکاسی بدون مزاحمت شیشه را فراهم می کند. پیچ های نعل شکل و زیگزاگی مسیر آن چنان شدید است که مسافران در صندلی عقبی قطار می توانند بخش جلویی قطار را ببیند که دارد در جهت مخالف آنها حرکت می کند.به علت محبوبیت بالای این قطار رزرو کردن پیشاپیش آن توصیه می شود.

تور طبیعت گردی با قطار برنینا ایتالیا سوئیس

Hiram Bingham Orient - Express

پرو

این قطار پولمن (Pulman) سبک دهه ی 1920 ی، از کنار کوه ها ی مه آلود و تند آب های خروشان رود خانه ی Urubambaی پرو عبور کرده و به سمت قلعه اینکایی ماچو پیچو حرکت می کند این مسیر 7 ساعته ( رفت و برگشت ) از دشت های مرتفع آغاز شده در میان زمین های کرت بندی شده کشاورزی به ارث رسیده از قوم اینکاها ادامه یافته ، و سپس با عبور از میان دشت های سرسبز و روستاهای رنگارنگ مسیر، به شهر گمشده معروف آگوا کالیئنتس (Aguas Clientes) میرسد . 

قطار تانزدیکی قله کوه ماچو پیچو ، جای که در آن مسافراندر ارتفاع  بیش از 7500 فوتی از سطح دریا قرار میگیرند، اوج میگیرد . چای کوکاو اکسیژن در صورت به جود آمدن مشکلات ناشی از ارتفاع موجود هستند.در مسیر رفت با یک وعده صبحانه - نهار و در مسیر برگشت با یک وعده شام چهارگانه از مسافران پذیرایی می شود . نام قطار بر اساس نام ماجراجوی آمریکایی که ماچوپیچو را در سال 1911 میلادی کشف کرد نام گذاری شده است.

 تور طبیعت گردی با قطار در پرو

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 ( نفر)

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com