پلایا دل کارمن

پلایا دل کارمن

 

پلایا دل کارمن یا به سادگی پلایا نام یک شهر ساحلی در شبه جزیره یوتوکان مکزیک می باشد. این شهر تقریبا در 70 کیلومتری شهر کنکون ( 50 دقیقه رانندگی ) ، 20 کیلومتری کزومل و 60 کیلومتری تولوم می باشد. این شهر در مرکز منطقه مایان واقع شده و بیشتر برای رفع خستگی و آرمیدن معروف است .

پلایا دل کارمن

رسیدن به پلایا دل کارمن 

نزدیکترین فرودگاه به پلایا فرودگاه بین المللی شهر کنکون است . همچنین فرودگاه کزومل به این شهر نزدیک است. اصلی ترین ترمینال اتوبوس رانی شهر در تقاطع خیابان های 5a  و بنیتر خوارز قرار دارد. معمولا خطوط اتوبوسرانی از فرودگاه به ترمینال رفت و آمد می کند و در بین راه ایستگاه هم دارند .

گردش در شهر

به دلیل آنکه شالوده شهر بر اساس یک شبکه شطرنجی نباشد گردش در شهر بسیار آسان است. خیابان اصلی شرقی غربی آونیدا خوارز بزرگراه 307 و میدان اصلی شهر را به هم متصل می کند . این خیابان همچنین از پنج خیابان مهم شمالی جنوبی که به موازات ساحل کشیده شده اند نیز عبور می کند. تقریبا تمامی پهنه شهر در شمال و شرق میدان اصلی قرار گرفته است.خیابانهای شرقی – غربی که به موازات خیابان آونیدا کشیده شده اند با نامهای زوج و خیابان های شمالی جنوبی با نام های فرد ، نامگذاری شده اند .

گردش در پلایا

پیاده روی در شهر پلایا دل کارمن 

پلایا شهری است که با مسافران پیاده سازگار است و اساسا شما می توانید با پای پیاده به همه جای شهر سر بزنید . خیابانهای اصلی شمالی جنوبی به پیاده راه تبدیل شده اند . در خیابان پنجم اتومبیل ها اجازه رفت و آمد ندارند و در این خیابان هتل ها و رستوران های بسیاری هست همچنین مغازه های کوچک و بزرگ .دوچرخه سواری می تواند یک جایگزین جالب برای پیاده روی باشد و تعدادی مغازه کرایه دوچرخه در شمال خیابان پنجم وجود دارند.در پلایا همچنین شبکه ای از راههای مخصوص دوچرخه وجود دارد .

پیاده روی در پلایا

مرکز شهر پلایا دل کارمن

کوئیتا آونیدا یا همان خیابان پنجم مهمترین منطقه توریستی شهر پلایا است و تنها مخصوص پیاده هاست . این خیابان سنگ فرش است و تقریبا 20 بلوک را پوشش می دهد در این خیابان طیف وسیعی از هتل ها ، رستوران ها ، کلوپ ، بار و فرصت های خرید را خواهید یافت .یک طبیعت گردی لذت بخش به همراه تعدادی از میمونهای عنکبوتی و تماشای پرندگان تضمین می کند که از این انتخاب پشیمان نخواهید شد.

لاکپشتهای آکومال

با نیم ساعت رانندگی به سمت جنوب از پلایا به دره آکومال (یا دره لاکپشتها) می رسید.جایی که شما می توانید با لاکپشتهای سبز اریایی به فاصله چندین متر از ساحل شنا کنید . این منطقه جایگاه طبیعی آنهاست این جانوران به هیچ وجه اهلی نیستند . بنابراین آنها را نوازش نکنید و در اطراف آنها مراقب باشید . فصل تابستان می توانید با محافظان حیاط وحش راهپیمایی های شبانه برای دیدن از لانه سازی و تخم گذاری لاک پشت ها در شن های کنار ساحل باشید.

ساحل پلایا

 

پلایا دل کارمن

شبهای پلایا

زندگی شبانه مطمئنا در پلایا دل کارمن جریان دارد به همان سرزندگی شبهای کنکون. معمولا رستورانها و مغازه های شهر ساعت 10 می بندند ، اما تقریبا تمامی کلوپ ها تا ساعت 6 صبح بازند . تعدادی از بهترین کلوپ ها در کنار ساحل و همچنین اطراف خیابان دوازدهم هستند.

شبهای پلایا

 

شبهای پلایا

طبیعت گردی در پلایا دل کارمن

اگر به این منطقه سفر می کنید لذت طبیعت گردی را که اینجا به شما پیشکش می کند از دست ندهید . پلایا مکان درستی برای سفرهای یک روزه طبیعت گردی است.

منطقه حفاظت شده سیان کان به فاصله یک ساعت از این شهر قرار دارد و یکی از بزرگترین مناطق حفاظت شده مکزیک است که می توانید از آن به تماشای پرندگان و غواصی در سطح استانداردهای جهانی بپردازید و از جنگلهای مانگرو دیدن کنید . این منطقه به داشتن جمعیت جگوارهایش نیز معروف است اما باید خوش شانس باشید تا یکی از آنها را ببینید .

پلایا دل کارمن

 

در تابستان نزدیک Isla Mujeres و حدود یک ساعت قایق سواری از کنکون ، شما شانس این را دارید که با کوسه های بی خطر و سفره ماهی ها شنا کنید در واقع نزدیک شدن به یک ماهی بی خطر 9 متری می تواند یک تجره منحصر بفرد و به یادماندنی در تمام طول عمر شما باشد. کمتر از نیم ساعت فاصله از پلایا درست قبل از بندر Morelos شما یک باغ گیاهشناسی بسیار زیبا را خواهید یافت.

پلایا دل کارمن

 غواصی در پلایا دل کارمن 

در اطراف پلایا فرصتهای زیادی برای شنا و غواصی خواهید یافت . اگرچه صخره های مرجانی در اطراف ساحل فقط با قایق قابل دسترسی است. این صخره مرجانی جزئی از تپه مرجانی مزو آمریکن است که از لحاظ بزرگی دومین اکوسیستم مرجانی در دنیاست . بسیاری از هتل ها مغازه های فروش وسایل غواصی دارند همچنین بسیاری از این مغازه ها در خیابان پنجم یافت می شوند. یکی از مکانهای عالی برای غواصی Puerto Morelos استکه در میانه راه کنکون و پلایا دل کارمن واقع شده است.

غواصی در پلایا

غواصی در پلایا

کنوت

کنوت ها در واقع مکانهایی غار مانند هستند که در سراسرشبه جزیره یوتاکان یافت می شوند . بسیاری از آنها برای شنا و غواصی به روی عموم باز هستند. کنوت ها از لحاظ اندازه گشودگی آنها به فضای بیرون متفاوتند از اندازه یک پنجره کوچک گرفته تا به بزرگی یک دریاچه . میزان خلوص و تمیزی آب در کنوت ها بی نظیر است و مسلما شناکردن در آن به انسان جان دوباره می بخشد . بعضی از کنوت های بزرگتر در مقاصد توریستی در دسترس هستند و بعضی مالک خصوصی دارند و بسیاری هم هنوز به روی عموم باز نشده اند.

مبلغ ورودی به این کنوت ها بستگی به میزان توسعه یافتگی و امکانات رفاهی آنها از قبیل دوش – رستوران و حمام آنها دارد و از یک تا بیست دلار متغیر است.

کنوت

کنوت

 

 

شهرها
مکزیکوسیتی
مکزیکوسیتی
کنکون
کنکون
مریدا
مریدا
سن کریستوبال
سن کریستوبال
پلایا دل کارمن
پلایا دل کارمن
پوبلا
پوبلا
باخا کالیفرنیا
باخا کالیفرنیا
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
دیدنی های پلایا دل کارمن دیدنی های مکزیک جاذبه های گردشگری پلایا دل کارمن جاذبه های گردشگری مکزیک پلایا دل کارمن تور مکزیک تور طبیعت گردی اطلاعات گردشگری مکزیک مکزیک

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com