مریدا

مریدا
جاذبه ها
میدان مرکزی شهرمریدا
موزه شهر مریدا
قصر کانتان
خیابان پاسئومونتخو
موزه بزرگ تمدن مایاها
بازار مرکزی شهر مریدا

 

مریدا شهر تضادهاست شما می توانید هتل ها ، رستوران ها و فروشگاه های لوکس را در قسمت شمالی ببینید و هم زمان در مرکز شهر هتل و رستوران های با هر بودجه ای یافت می شوند . یک فروشگاه بزرگ و تعداد زیادی فروشگاه کوچک در اطراف میدان اصلی شهر وجود دارند.

مریدا از نظر فرهنگی بسیار غنی است که البته منعکس کننده گوناگونی فرهنگ آن نیز هست . تعداد زیادی کنسرتهای مجانی و نمایش و شعر هر روز در این شهر برگزار می شود.

این شهر به وسیله فاتحان اسپانیایی مکزیک بر روی بقایای شهر قدیمی مایایی در سال 1540 ساخته شد. خانه مجلل فرماندار شهر در آن زمان در حاشیه میدان زوکالو دیده می شود .

همچنین مقداری از مصالح سنگی تمدن قدیمی مایا که در ساختمان های اسپانیایی در عصر استعمار استفاده شده اند ، در قسمت قدیمی شهر دیده می شوند.

مریدا

بین سالهای 1800 تا 1920 شهر مریدا دوره موفقیت و ترقی را می گذراند و دلیل آن پرداخت الیاف گیاه آگاو بود که منطقه یوکاتان را به مرکز ساخت طناب در سراسر دنیا بدل کرد در نتیجه شهر مریدا حتی زودتر از مکزیکوسیتی صاحب تراموا و چراغهای برق در خیابانهایش شد .

حال و هوای کلی شهر مستعمراتی با آب و هوای استوایی است . دمای روز متفاوت است در ژانویه حدود 24 درجه است و در ماه ژوئن به 35 درجه می رسد. مردم در صبح سرشان شلوغ است و معمولا پس از صرف نهار از خواب عصرگاهی بدشان نمی آید پس از اندکی چرت زدن دوباره به کار برمی گردند و غروب کار می کنند.

تقریبا مانند شهرهای کویری و سنتی خودمان .

در شهر مریدا انتخاب های زیادی برای گشت روزانه به طیف وسیعی از جاذبه های گردشگری اطراف خواهید داشت.

گردش در شهر :

خیابان ها در اکثر مناطق شهر به وسیله شماره ها نامگذاری شده اند . خیابانهای با شماره های زوج از شمال به جنوب کشیده شده اند و خیابانهای با شماره های فرد از غرب به شرق . این شیوه آدرس دهی تخمین اینکه مثلا از فلان چیز چقدر فاصله دارید را برای شما آسان می کند. آدرسها معمولا با نام چهارراه یا تقاطع دو خیابان هم داده می شوندو یا خیابانها ممکن است با نام تقاطع های دو سر آن آدرس داده شوند . برای مکان یابی در قسمت قدیمی شهر به یاد داشته باشید کلیسا و میدان اصلی شهر در تقاطع خیابانهای 60 و 61 قرار دارند .

میدان زوکالو

توجه داشته باشید که خیابان بندی مرکز شهر مریدا از شبکه ای از خیابانهای یک طرفه تشکیل شده و علائم یک طرفه آنها معمولا کوچک یا پنهان هستند ، برای این مشکل می توانید از افراد محلی پیاده کمک بگیرید که با تحمل و صبور هستند.

اگر در قسمت مرکزی شهر اقامت دارید بسیاری از جاذبه های گردشگری رستورانها در اطراف شما وجود دارند بطوری که می توانید پیاده به آنها برسید و برای آنها که پیاده روی در آب و هوای استوایی را اصلا دوست ندارند تعداد زیادی تاکسی و اتوبوس در دسترس است.

مریدا

 

 

شهرها
مکزیکوسیتی
مکزیکوسیتی
کنکون
کنکون
مریدا
مریدا
سن کریستوبال
سن کریستوبال
پلایا دل کارمن
پلایا دل کارمن
پوبلا
پوبلا
باخا کالیفرنیا
باخا کالیفرنیا
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
جاذبه های گردشگری مریدا جاذبه های گردشگری مکزیکوسیتی جاذبه های گردشگری مکزیک دیدنی های مکزیکوسیتی دیدنی های مکزیک دیدنی های مریدا تور مکزیک تور مریدا تور میکزیکوسیتی تور

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com