اورنگ آباد

 

اورنگ آباد که در فاصله حدود 400 کیلومتری شمال شرقی بمبئی قرار دارد ، در زمان اورنگ زیب ، آباد شد و به اورنگ آباد شهرت پیدا کرد. در نزدیکی این شهر ، دو منطقه ی بسیار دیدنی وجود دارد که صخره های تراشیده شده و غارهایی با انواع نقاشی های فوق العاده دیدنی دارد به نام های آجانتا و الورا.

نکته قابل توجه معابد ساخته شده در کوه های این منطقه ، این است هنرمندانی که معابد را ساخته اند قسمت های کناری این کوه ها را تراشیده اند و این به معابد – که به زیباترین شکل خلق شده اند – جلوه ی به خصوصی می دهد. غارهای الورا که تعدادشان 34 غار است ، قدمتی در حدود 10 قرن دارند و دارای مجسمه های استثنایی هستند که بسیار استادانه تراشیده شده اند و غالبا از مذاهب هندو ، بودیسم و جین حکایت می کند.

در این محل ، معبدها و سقف ها و ستون ها با تیشه های صنعتگران هنرمند و چیره دست از صخره ها بیرون آمده اند. مجموعه ای از زیباترین نقاشی های هند قدیم بر روی دیوارهای این غارها نمایان است که همه از قرون ششم و هفتم میلادی باقی مانده اند.

در غار شماره ی یک ، تصویری از سفارت ایران هست که نشان دهنده حضور نماینده های دربار خسرو پرویز – پادشاه ساسانی در اوایل قرن هفتم – در هند است. طبری – تاریخ نویس ایرانی – نیز در کتاب تاریخ خود به این سفارت اشاره کرده است.

 

شهرها
دهلی
دهلی
آگرا
آگرا
جیپور
جیپور
دهلی نو
دهلی نو
بمبئی
بمبئی
بنارس یا وارانسی
بنارس یا وارانسی
حیدرآباد
حیدرآباد
اورنگ آباد
اورنگ آباد
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
تور هند تور هند اورنگ آباد دیدنی های هند جاذبه های گردشگری هند

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com