دهلی نو

دهلی نو

 

دهلی نو با 14850 کیلومترمربع مساحت در شمال هند و در ساحل غربی رودخانه ی یامونا در جنوب دهلی قرار گرفته است.

این شهر پایتخت هند ، مرکز سیاسی و مرکز شبکه حمل و نقل آن است.

در این شهر حداقل دما در ماه ژانویه (دی ماه) ، به 7/3 درجه سانتیگراد و حداکثر دما در ماه می (خرداد) ، به 39/6 درجه سانتیگراد می رسد.

این شهر که به خاطر باغ ها و بناهای تاریخی اش معروف است ، در سال 931 به عنوان پایتخت هند انتخاب شد. سپس به عنوان دومین کلان شهر هند با چالش های زیادی روبرو شد – که یکی از آن ها جمعیت زیاد است. دهلی با 15/048/000 نفر جمعیت (2005) ، پس از بمبئی ، دومین شهر پرجمعیت هند و هشتمین شهر پرجمعیت جهان است.

شهر دهلی به خاطر بازارهای رنگارنگ ، باغ های باشکوه و بناهای تاریخی زیبایش بی نظیر است. ساختمان پارلمان ، کاخ مسکونی رئیس جمهور و ساختمان مسجد جاما از نقاط دیدنی این شهر هستند. در این شهر می توان از بهترین موزه ه ها ، گالری های هنری و مراکز فرهنگی بازدید کرد. همچنین دهلی برای دیدن مکان های تاریخی و فرهنگی اطرافش شهر ایده آلیست و دلیلش هم وجود جاده ها و مسیرهای هوایی خوب برای رفتن به این مکان هاست.

نام فرودگاه بین المللی دهلی ، International Airport Indira Gandhi است که در سال 2005 ، 10/2 میلیون نفر را جابه جا کرده است. دومین فرودگاه پرتردد هند ، پس از بمبئی است.

شهرها
دهلی
دهلی
آگرا
آگرا
جیپور
جیپور
دهلی نو
دهلی نو
بمبئی
بمبئی
بنارس یا وارانسی
بنارس یا وارانسی
حیدرآباد
حیدرآباد
اورنگ آباد
اورنگ آباد
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
دیدنی های دهلی نو جاذبه های گردشگری دهلی نو تور دهلی نو دهلی نو تور هند تور اطلاعات گردشگری دهلی نو جاذبه های گردشگری هند

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com