جیپور

جیپور
جاذبه ها
قصر هوا محل جیپور
جانتار مانتار جیپور
موزه آلبرت هال جیپور
قلعه آمبر جیپور

جیپور 

سال ها مستعمره انگلیس بودن اثرات زیادی روی هندوستان گذاشته است ؛روی فرهنگ،زبان و حتی شکل و شمایل شهرهای هندوستان .سال 1853 زمانی که قرار بود ولیعهد انگلستان برای بازدید به جیپور هندوستان برود ،این شهر برای خوشامدگویی به ولیعهد با رنگ صورتی نقاشی شد و امروز در دنیا به شهر صورتی معروف است .

این شهر را یک مهاراجه با نفوذ هندوستان یعنی مهاراجه سوای جی سینگ به عنوان نخستین شهر مهندسی شده هند بنا کرد به طوری که هنوز هم معماری این شهر مورد تحسین بسیاری از معماران و همین طور گردشگرانی است که به این شهر سفر می کنند . 

شهر صورتی با بیش از 3 میلیون نفر جمعیت در شمال غربی هند یعنی آن قسمت از کشور که آب و هوایی نیمه خشک و باران های موسمی دارد ، قرار گرفته است . شهری دوست داشتنی با حال و هوای شرقی است که تا دلتان بخواهد در آن کالسکه و موتورهای سه چرخه و البته گاهی هم کالسکه های متصل به لاسب خواهید دید . این سیستم حمل و نقل به نوعی جاذبه گردشگری در این شهر تبدیل شده و گردشگران بسیاری خواهان تجربه آن هستند .

این شهر با ساختمان های صورتی اش ، مرکز صنایع سنتی و مدرن هند و حتی بزرگ ترین صادر کننده طلا ،الماس و سنگ های قیمتی در آسیاست . الماس آبی را فقط در این شهر می تئانید ببینید زیرا تنها شهر دنیا برای پرداختن و تراش این نوع الماس است . 

 

شهرها
دهلی
دهلی
آگرا
آگرا
جیپور
جیپور
دهلی نو
دهلی نو
بمبئی
بمبئی
بنارس یا وارانسی
بنارس یا وارانسی
حیدرآباد
حیدرآباد
اورنگ آباد
اورنگ آباد
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
جیپور هند دیدنی های جیپور جاذبه های گردشگری جیپور

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com