آگرا

آگرا
جاذبه ها
تاج محل
قلعه سرخ آگرا
فاتح پورسیکری

دیدنیهای هند ، تور هند ، جاذبه های گردشگری  آگرا

وقتی به آگرا سفر می کنید در واقع شما قدم به بهشت هندوستان گذاشته اید . اگر در کتاب حماسی مهابهاراتا به شکل " آگراهبانا " آمده و معناشناسان آن را " پردیس " یا " بهشت " معنا کرده اند .این بهشت کوچک را مغول ها در سواحل رودخانه یامونا در شمال هند ساخته اند .

شهر آگرا یا اگره در کنار رودخانه یا مونا )جمنا( قرار گرفته است. از دهلی نو با قطار 3 ساعت با ماشین 4 ساعت و با هواپیما 30 دقیقه فاصله دارد نام آگرا را به معنی پردیس یا بهشت معرفی کرده اند در قرنهای 16 و 17 شهر آگرا به راستی تمثالی از بهشت در روی زمین شده بود آگرا در زمان حکومت اکبر، پادشاه بزرگ امپراطوری مغولی هند و گورکانیان هند بوده و در آن زمان تبدیل به مرکز هنر، فرهنگ، تجارت و یادگیری کشور پهناور هندوستان گردید. از این رو در گذشته این شهر را اکبرآباد می نامیدند. مساحت این شهر 4000 کیلومتر مربع می باشد ارتفاع آن از سطح دریا 171 متر است. بابر موسس سلسله امپراطوری مغولی هند برای مدتی در آگرا ماند و ساخت باغ های چهار گوش به سبک باغ های ایرانی را در آنجا مرسوم کرد.

اکبر در این شهر قلعه آگره یا red fort را ساخت و جهانگیر آن را با کاخ ها و باغ های بسیار زیبا مزین کرد همچنین شاه جهان با ساخت تاج محل شهرتی عالمگیر برای این شهر به ارمغان آورد.

قرار گرفتن در شمال هند ،وضعیت آب و هوایی مطلوبی را به آگرا داده است اما اگر بین ماه های اکتبر تا مارس به این شهر سفر کنیددر واقع در بهترین موقعیت آب و هوایی خود را به این شهر توریستی رسانده اید .

به این شهر یک و نیم میلیون نفری که برسید ،بوی باغ های ایرانی که یادگار پادشاهان مغول است ،مشام شما را پر خواهد کرد . باغ های چهارگوشی که شاه بابر مغول آنها را به سبک ایرانی ساخته ، از زیباترین باغ های جهان هستند و شمایلی پردیس گونه به آگرا داده اند تا این شهر در کنار دهلی و جیپور یکی از سه راس مثل طلایی گردشگری هند را تشکیل دهد .

در گشت و گذار در شهر آگرا مراکز سلامتی و چشمه های آب گرم توجه شما را جلب خواهند کرد . معروف ترین آن ها " کالپ " است که یکی از بزرگ ترین مراکز آب گرم آسیا نیز به شمار می رود .

دیدنیهای هند ، تور هند ، جاذبه های گردشگری  آگرا

 

گردش در شهر :

تونگاس یا همان اتوبوس های برقی یکی از راه های دسترسی به تاج محل هستند ( جایی که اتومبیل ها مجاز به رانندگی نیستند ) .

اتوریچاوز یا همان کالسکه های موتوری همه جا در دسترس اند اما به یاد داشته باشید که قبل از سوار شدن قیمت کرایه را به طور واضح طی کنید . به عنوان یک توصیه کلی از مهارت چانه زنی خود حداکثر بهره را ببرید قیمتها را برای خارجی ها معمولا 40 درصد بیشتر از قیمت واقعی آن می گویند.

بهترین راه برای بدست آوردن تجربه ای واقعی از شهر این است که در مسیر بازار به پیاده روی بپردازید.

خیابان پر است از صنایع دستی و منسوجات چرمی ، شما همچنین انتخابهای زیادی برای غذا و تنقلات خواهید داشت که بعضی از آنها مخصوص همین منطقه هستند . اگر به غذاهای تند عادت ندارید یا با خوردن آنها معده تان ترش می کند حتما قرص های ملین معده به همراه داشته باشید.

برای دادن مظنه بطور مثال کرایه یک کالسکه ریچشاو از پادگان آگرا تا تاج محل حدود 80 روپیه و از تاج محل تا قلعه آگرا حدود 40 روپیه است.

قیمت بلیط مکان های دیدنی در آگرا سال 2012

تاج محل 750 روپیه – قلعه آگرا 300 روپیه ( هرکس با ارائه بلیط تاج محل می تواند 50 روپیه در خرید بلیط قلعه آگرا تخفیف بگیرد )

بلیط تاج محل شامل یک بطری آب معدنی و کاور کفش هم می شود ، یادتان نرود که آنها را بگیرید.

تور لیدرهای رسمی

تور لیدرهای رسمی معمولا در آگرا با قیمتی حدود 20 دلار کار می کنند و یک تور نیم روزه شامل تاج محل و قلعه آگرا را برای شما اجرا می کنند. لیدرهای رسمی کمی در جلو ورودی تاج محل می ایستند پس برای استخدام تور لیدر خوب از مستقیما با جامعه تورگردانان رسمی آگرا تماس گرفته و برای ساعت مشخص تورگاید رزرو کنید.

تورگردان ها بیشتر از وقت گذاشتن برای جاهای دیدنی تمایل دارند شما را به خرید در جاهای مشخص ترغیب کنند چرا که از صاحبان فروشگاه کمیسیون می گیرند پس تلاش کنید تا در چنین دام هایی نیافتید.

ضبط صوت ها راهنما

از سال 2011 اداره میراث فرهنگی و باستانی هند راهنماهای صوتی را به زبان های مختلف عرضه کرد که به گردشگران امکان استفاده از آن در سطح استانداردهای بین المللی را ارائه کرد.

گردشگران می توانند این راهنماهای صوتی را در نزدیکی باجه فروش بلیط جاذبه های گردشگری با قیمت حدود 2 دلار کرایه کنند . 

 

دیدنیهای هند ، تور هند ، جاذبه های گردشگری  آگرا 

 

 دیدنیهای هند ، تور هند ، جاذبه های گردشگری  آگرا

 

دیدنیهای هند ، تور هند ، جاذبه های گردشگری  آگرا

شهرها
دهلی
دهلی
آگرا
آگرا
جیپور
جیپور
دهلی نو
دهلی نو
بمبئی
بمبئی
بنارس یا وارانسی
بنارس یا وارانسی
حیدرآباد
حیدرآباد
اورنگ آباد
اورنگ آباد
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
اطلاعات گردشگری آگرا جاذبه های گردشگری آگرا راهنمای سفر به هند دیدنیهای آگرا مکان های دیدنی آگرا تور آگرا آگرا هند آگرا تاج محل

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com