امارات متحده عربی

امارات متحده عربی
شهرها
دبی
دبی

زبان : عربی
واحد پول : درهم

 

 

اگر مقصد شما برای سفر یکی از همسایگان ایران یعنی امارات است باید بدانید که یکی از ثروتندترین کشورها را انتخاب کرده اید .امارات یکی از بزرگترین ذخایر نفتی دنیا را در اختیار دارد و تولید ناخالص سرانه آن در حد ثروتنمدترین کشورهای اروپای غربی است .

yu

به محض ورود به امارات،ثروت این کشور و تفاوتش با سایر کشورهای آسیایی به ویژه کشورهای عربی را در خواهید یافت .

برج های بلند، مراکز فرهنگی و هنری مثل موزه ها ، مدارس موسیقی و فروشگاه های کتاب های کمیاب ،سینماها،سالن های تئاتر، انواع و اقسام ورزش های سنتی در کنار رشته های ورزشی جدید ،از شترسواری گرفته تا گلف و گران ترین مسابقه اسب دوانی جهان و خلاصه بسیاری دیگر از این دست باعث شده اند تا این کشور کوچک و نسبتا جوان عربی را کشوری متفاوت با تمام کشورهای عربی دیگر ببیند .

در کشور نفت خیز امارات همه چیز از هتل ها ، رستوران ها  ،حمل و نقل،مراکز خرید، مراکز تفریحی و...متناسب با ثروت و پیشرفت این کشور در بهترین شکل خود به صورت لوکس و مجلل ظاهر می شوند. اما علی رغم گرایش به سمت نوگرایی،این کشور با ریشه هایی که در فرهنگ اسلامی دارد،روابط قوی با سایر کشورهای عرب و جهان اسلام برقرار کرده و عمدتا از طریق بنیاد فرهنگی ابوظبی،در صدد حفظ شکل های سنتی هنر و فرهنگ است . 

 امارات متحده عربی

گمان نکنید که در امارات پنج میلیون اماراتی خواهید دید .در امارات هندی ها،عرب های دیگر، مردم بسیاری از آسیای جنوب شرقی و حتی ایرانی ها را به عنوان ساکنان این کشو کوچک عربی خواهید دید .

کشور امارات که در 2 دسامبر 1971 میلادی تاسیس شده و نامش به معنی " امیرنشین " است،در حال حاضر هفت شیخ نشین دارد . این هفت شیخ نشین یعنی ابوظبی،دبی،شارجه،عجمان،ام القوین،راس الخیمه و فجیره، دولت امارات متحده عربی را تشکیل می دهند .

تا پیش از تشکیل این کشور،منطقه ای که امارات در آن واقع است،پهنه ای بیابانی و گرم با آفتاب های سوزان بود اما امروز اگر به امارات سفر کنید، به قدری پارکهای آبی و جنکل ها و جزایر سرسبز در آن خواهید دید که دیگر آب و هوای طبیعی این منطقه را به یاد نخواهید آورد. 

البته در برخی مناطق زمین های هموار با شنزارهای زیبای بیابانی که وجه دیگری از طبیعت هستند ،وجود دارند 

در بازارهای امارات علاوه بر خرید هر جنسی از بهترین برندها،صنایع دستی عربی مانند دشنه های نقره ای یا ظرف های قهوه خوری را می توانید به یادگارببرید .

در رستوران ها نیز به دلیل توریستی بودن امارات منویی متنوع از اکثر فرهنگ های غذایی پیش روی شما باز می شود .

 

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
جاذبه های گردشگری امارت جاذبه های گردشگری دبی دیدنیهای امارات دیدنی های دبی تور امارات متحده تور دبی

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com