مکزیک

مکزیک
شهرها
مکزیکوسیتی
مکزیکوسیتی
کنکون
کنکون
مریدا
مریدا
سن کریستوبال
سن کریستوبال
پلایا دل کارمن
پلایا دل کارمن
پوبلا
پوبلا
باخا کالیفرنیا
باخا کالیفرنیا

زبان : اسپانیایی
واحد پول : پزو

مکزیک کشوری شگفت انگیز در آمریکای شمالی است که بین ایالات متحده آمریکا و گواتمالا و بلیز قرار گرفته.

سواحل طولانی این کشور با طولی بیش از 10000 کیلومتر در بر گیرنده خلیج مکزیک و دریای کارائیب در شرق و اقیانوس آرام در غرب است. مکزیک دارای آب و هوایی گرم و لذت بخش ، غذاهایی دلچسب و سایتهای باستانی مسحور کنندای است. در مکزیک اهرام باستانی ، موزه ها، شهر های باستانی و شهر های قرن بیست و یکی را در یک مجموعه می یابید. 

آب و هوای متنوع مکزیک از برف در کوههای سیراسSierras تا جنگلهای بارانی در جنوب شرقی و صحرا در شمال غربی را شامل می شود . در مکزیک می توانید شاهد چندین خلیج زیبا ، ماهیگیری عالی و مقاصد گردشگری در سطح جهانی مانند آکاپولو ، کنکان ، کوزومل ، لوس کابوس باشید . بر اساس داده های سازمان تجارت جهانی کشور مکزیک هفتمین مقصد گردشگری جذاب برای گردشگران خارجی است.

مکزیک به طور رسمی با نام ایالات متحده مکزیک شناخته می شود و یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری دنیا به حساب می آید. بیشترین تمرکز صنعت توریسم در کنار سواحل توریستی آن و قسمتهای باستانی مرکزی آن است.

توریستهای آمریکایی بیشتر جذب ساحل های مدرن مکزیک مانند کنکان Cancun و پورتو والارتا Puerto Vallarta  و همچنین شبه جزیره باخا  می شوند در حالی که اروپایی ها بیشتر در اطراف سواحل کوچکتر و پلایا دل کارمن Playa del Carmen و شهر های مستعمراتی مانند سن کریستوبال San Cristobal de las casas و گواناخواتو Guanajuato  جمع می شوند.

آب و هوا در مکزیک

مکزیک دارای سیستم اندازهگیری متریک در همه واحد هاست و همه پیش بینی های وضع هوا به سلسیوس یا سانتیگراد است.

اقلیم مکزیک در پهنه وسیع ان به شدت متفاوت است. در نواجی شمالی شبه جزیره باخا ، آب و هوایی مدیترانه ای را شاهد هستیم در حالی که در طرف دیگر شبه جزیره ، خشک است. با حرکت به سمت جنوب در شبه جزیره باخا آب و هوا به نیمه استوایی و نیمه خشک تغییر می یابد تا وقتی که به مناطق لاپاز و کابو می رسید که آب و هوای منجصر بفرد استوایی و صحرایی دارند. در سرزمین اصلی قسمت شمالی به آب و هوای کوهستانی و سرد متمایل است و قسمتهای با ارتفاع کمتر خشک هستند. آب وهوای استوایی بیشتر در در ناحیه تامپیکو Tampico  تا کنکان ، غالب است و همینطور در کناره اقیانوس آرام

گردش در مکزیک

سفر در مکزیک بیشتر از طریق اتوبوس ، ماشین یا هواپیما، کاربردی است و مسافرت با قطار تقریبا وجود ندارد.

زبان در مکزیک 

مکزیک زبان رسمی در سطح ملی ندارد. مکزیک در حدود 68 زبان شناخته شده دارد اما زبان اسپانیایی مهمترین ان است 67 زبان دیگر اگر چه به رسمیت شناخته شده اند ، اما مردم به ندرت از آنها استفاده می کنند . زبان اسپانیایی تقریبا در تمام مردم مکزیک فراگیر است و تابلو ها و علائم به این زبان هستند البته تابلو های دو زبانه انگلیسی - اسپانیایی در مناطق توریستی  یافت می شوند.

زبان انگلیسی به وسیله افراد زیادی در مکزیکوسیتی فهمیده می شود و همچنین در مناطق توریستی اگرچه مکزیکی های با خودشان اصلا انگلیسی صحبت نمی کنند. افراد تحصیلکرده و همچنین شاغلان بخش تجارت بیشترین آشنایی را با زبان انگلیسی دارند.

در میان خدمتکاران ، پلیس و راننده ها اساسا چیزی به نام زبان دوم وجود ندارد و برای ارتباط با آنها بهتر است چندین کلمه اسپانیایی یاد بگیرید.

واحد پول مکزیک

واحد پول مکزیک پزو peso (MXN  است . اغلب به طور گیج کننده ای توسط محلی ها با علامت دلار $ شناخته می شود. هر پزو به 100 سنتاووس تقسیم میشود. سکه ها در مقیاس 5 ، 10 ،20 و 50 سنتاووس ضرب می شوند و همچنین سکه های 1،2،5،10،20،50 و 100 پزویی ضرب می شوند اما به ندرت سکه هایی بیشتر از 10 پزو می توانید در بازار پیدا کنید.

اسکناس های 10 پزویی آبی ، 50 پزویی قرمز- صورتی ، 100 پزویی قرمز، 200 پروزیی سبز، 500 پروزیی قهوه ای و1000 پزویی صورتی هستند.

نکته : اسکناسهای قدیمیتر از 1993 را قبول نکنید زیرا عملا ارزشی ندارند

مقاصد گردشگری مکزیک

دره مس (Copper canyon)

یک جاذبه گردشگری عجیب برای کسانیکه به دنبال هیجان در نقاط دور افتاده اند.

یکی از بهترین مسیرهای ریلی جهان در اینجا قرار دارد از دیگر کارهایی که می توانید انجام دهید کوهنوردی –اسب سواری و دیدار با بومیان است.این جاذبه برای کسانی در نظر گرفته شده که به دنبال هیجان حاضرند بعضی شرایط سخت مسافرت را تحمل کنند.

دریای کورتز:

در اینجا می توانید از دیدن نفس کشیدن نهنگ ها و همچنین شنا با دلفین ها و کایاک سواری در آبهای گرم این دریا لذت ببرید.

سایتهای تولیدمثل پروانه های شاهی:

در مناطق حفاظت شده در استان میچئوکان سالانه میلیون ها پروانه بین ماههای نوامبر و مارچ می آیند البته تعداد آنها اخیرا کاهش یافته است.

بنابراین از گوناگونی طبیعی در منطقه سحرانگیز آگوابالانکا لذت ببرید.

دره سومیدرو:

در نزدیکی شهر توکستلا گوتیرز واقع در استان چیاپاس یک جاذبه طبیعت گردی منحصر بفرد واقع شده در این منطقه حفاظت شده که با کوههای سبز و بلند احاطه شده می توانید شاهد دسته های فلامینگو ، پلیکان و کروکودیل باشید.

سایت های باستانی مکزیک:

چیچن ایتزا این شهر جادویی مربوط تمدن مایاهاست که در سال 1988 به فهرست فهرست میراث جهانی یونسکو اضافه گردید.

کوبا : شهر زیبا متعلق به تمدن مایا

اک بالام : سایت باستانی مایایی که به تازگی مرمت شده و به خاطر کتیبه های سنگی منحصر بفردش مشهور است.

ال تاخین:در استان وکاروز و در نزدیکیشهر پاپانتلا قرار گرفته و جز فهرست میراث جهانی یونسکو می باشد.

مونته آلبان : در استان آکساکا قرار گرفته و جز فهرست میراث جهانی یونسکو می باشد.

پالنکه : شهر مایائی که در استان چیاپاس قرار گرفته و به خاطر نقاشی های ظریف و پیچیده اش مشهور است و همینطور به خاطر دارا بودن بزرگترین ذخیره جنگلهای بارانی در مکزیک معروف است.

تئوتیهوکان : یک سایت باستانی بسیار بزرگ واقع شده در نزدیکی مکزیکوسیتی که چندین هرم دیدنی را در خود جای داده است.

تولوم : یک شهر ساحلی مربوط به تمدن مایا و دارای ساحل کارائیبی مسحور کننده

اوکسمال : یک شهر تاثیر گذار مایانی که جز میراث جهانی یونسکو به شمار می آید.

خرید در مکزیک

هنر بومی : تقریبا در هر جایی از مکزیک که پای بگذارید می توانید آثار هنری با استایل دنیای باستان را که منعکس کننده ویژگی های قومی مکزیک نیز هست را تهیه کنید.این منسوجات شامل پارچه ها و کنده کاری روی چوب و ماسکهایی که در رقصهای آیینی استفاده می شوند،هستند.

سوغات مکزیک :

همه مکانهای توریستی پر است از فروشگاه های سوغاتی که در آنها می توانید سوغاتی های مربوط به آن شهر را تهیه کنید از قبیل تی شرت ، لیوان های سرامیکی ، کیف های سنتی ، دسته کلیدو کلاه توجه داشته باشید از آنجایی که بسیاری از این سوغاتی ها به صورت عمده توسط یک کارخانه تولید می شوند به احتمال زیاد در بازدید از شهرهای مختلف ممکن است اشیایی مشابه بیابید.بیشتر این مغازه ها را بومیان و محلی ها اداره می کنند اما فروشگاه های زنجیره ای مانند فیستا مکزیکانا که در سراسر مکزیک شعبه دارد نیز ، مشاهده می شوند.

کارهایی که می توانید در مکزیک انجام دهید

موج سواری در خلیج باخا ، والارتا ، آکساکا ، کایاک سواری در شبه جزیره باخا

غواصی در شبه جزیره باخا کالیفرنیا ، کنکون و کوزومل

تماشای نهنگ ها : شبه جزیره باخا ، گوئرونگرو ، مازونته

رفتینگ : وراکروز

دیدار از آتشفشان ،مکزیکوسیتی ، تولوکا

گردش در دره مس

لذت بردن از ساحل زیبای آکساکا

اسب سواری در بارانکاس و چی هواهوا

دیدار از سایت های باستانی چیچن ایتزا – تولوم – مونته آلبان 

بالون سواری در منطقه تئوتیهوکان 

بازدید از سایت های طبیعت گردی مایان ریورا

راه پیمایی و دیدار از نقاشی های باستانی داخل غار در محدوده خلیج باخا

بازدید از موزه ملی لاکپشتهای آبی 

آفتابگیری در ساحل زیپولیت

 نقاط پر خطر و ملاحظات سفر به مکزیک

تور مکزیک ، خطر های سفر به مکزیک

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
مکزیکوسیتی غذای مکزیکی دیدنیهای مکزیک راهنمای سفر به مکزیک هتل در مکزیک تور مکزیک مکزیک تور جاذبه های گردشگری مکزیک اطلاعات گردشگری مکزیک

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com