پرتغال

پرتغال

زبان : پرتغالی

 

کشور پرتغال شبه جزیره ایبریا واقع در جنوب شرقی اروپا را بین خود و اسپانیا تقسیم نموده . چه بطور فرهنگی و چه به صورت جغرافیایی از همسایه خود اسپانیا جدا می شود . پرتغال فرهنگی غنی و منحصر بفرد دارد همراه با شهرهای زنده و روستاهای بسیار زیبا . اگرچه زمانی پرتغال یکی از فقیرترین کشورها در غرب اروپا بود ، پایان دیکتاتوری این کشور در سال 1974 و ملحق شدن آن به اتحادیه اروپا در سال 1986 بر روی موفقیت آن تاثیر شگرفی داشت . شاید بتوان گفت پرتغال یکی از با ارزش ترین مقاصد جهانگردی در سراسر قاره اروپا باشد. 

این امر به دلیل آن است که طیف وسیعی از مناظر در اختیار شما قرار می گیرد. بطوری که شما می توانید در یک روز از گروه های سرسبز در شمال به مناظر صحرایی در Aljentejo و سواحل با شکوه آلکارو در جنوب برسید.

آب و هوا همراه با سرمایه گذاری هایی که اخیرا روی ورزش گلف در این کشور شده این کشور را به بهشت گلف نیز تبدیل کرده و به تازگی به عنوان بهترین مقصد برای گلف در سطح جهان شناخته شده . اگر شما به دنبال این هستید که خلاصه ای از فرهنگ و مناظر و سبک زندگی اروپا را در یک جا ببینید پرتغال احتمالا بهترین گزینه برای شماست.

پرتغال

کشور پرتغال 900 ساله است و علی رغم اینکه کشور به نسبت کوچکی است نقش بسیار مهمی در تاریخ جهان است و همچنین قدیمی ترین کشور در اتحادیه اروپا با مرزهای ثابت است. در طول قرن های 15 تا 16 میلادی کشور پرتغال فصل دیگری در تاریخ جهان گشود با اکتشافاتش در ساسر جهان و همچنین یک راه دریایی به هنر بنا نهاد و مناطقی در سراسر جهان را به استعمار خود درآورد . از جمله در آفریقا ( آنگولا ، موزامبیک ، ... ) آمریکای لاتین (برزیل) ، آسیا (ماکانو) و اقیانوسیه (تیمور شرقی) و در نهایت یک امپراطوری بزرگ به راه انداخت . امروزه نیز زبان پرتغالی وجه مشترک تمامی این کشورهاست . در سال 1910 در پرتغال حکومت جمهوری جای پادشاهی را گرفت هرچند دیری نپایید و پس از آن دیکتاتوری نظامی بر پرتغال حکمفرما شد که 46 سال به طول انجامید و به سقوط اقتصادی آن انجامید . در سال 1974 پرتغال به یک دموکراسی آزاد رسید و در سال 1986 به اتحادیه اروپا پیوست و به سرعت استانداردهای توسعه یافتگی اروپا را کسب نمود.

دیدنی های پرتغال

آب و هوای کشور پرتغال :

کشور پرتغال یکی از گرمترین کشورهای اتحادیه اروپاست و دمای میانگین آن در قسمت های شمالی 15 درجه سانتیگراد و در نواحی جنوبی 18 درجه سانتی گراد است. 

 

مناطق پرتغال

شمال پرتغال : منطقه ای تاریخی که گمان می رود زادگاه نسل کنونی پرتغال نیز باشد و در بردارنده دومین شهر بزرگ پرتغال یعنی پورتو می باشد.

قسمت مرکزی : که پایتخت پرتغال یعنی لیسبون در آن قرار گرفته است .

پرتغال جنوبی : که در بردارنده سواحل زیبا و خورشیدی تابنده است . آلگارو مهمترین بخش در این نواحی است .

لیسبون - پرتغال

 

پرواز با پرتغال 

تقریبا تمامی ایرلاین های معتبر به پرتغال پرواز دارند در کنار ایرلاین ملی این کشور یعنی TAP . به هر حال تعدادی خطوط ارزان قیمت هم در دسترس هستند مانند (Aer linyu- Monarch- easy jet ) که به شهرهای لیسبون و پورتو و فارو با قیمت های ارزان پرواز دارند.

قطار در پرتغال 

بیشتر شهرهای بزرگ پرتغال با قطار به هم متصلند از جمله لیسبون – براگا – کومبیوا و اوورا 

پرتغال از طریق خطوط آهن لیسبون به مادرید و از آنحا به کل اروپا راه دارد . مسافرت در پرتغال کمی سریعتر از سفر با اتوبوس است اما تعداد سرویس های کمتر و قیمت بالاتری دارد .

رانندگی در حالت مستی در پرتغال بسیار جدی گرفته می شود و جریمه ای از 1250 تا 2500 یورو را می تواند در برداشته باشد.

زبان 

زبان رسمی در پرتغال ، زبان پرتغالی است که یکی از مهمترین زبان ها در دنیاست و رتبه ششم را از نظر میزان گستردگی با پوشش جمعیتی در حدود 240 میلیون نفر به خود را اختصاص داد. این زبانی است که بیشتر تعداد صحبت کننده را در آمریکای جنوبی را به خود اختصاص داده و تقریبا همه برزیلی ها با ان صحبت می کنند . پرتغالی ها همچنین زبان رسمی کشورهای آنگولا ، موزامبیک ، گینه بیسائو و تیمور شرقی نیز هست.

پرتغالی زبان رمانتیکی است و مشترکات بسیاری با زبان اسپانیایی دارد و بیش از 80 درصد وجه مشترک چه از نظر لغت و چه از نظر گرامر دراد . زبان اسپانیایی به طور گسترده ای در پرتغال فهمیده می شود اما بهترین گزینه برای صحبت کردن نیست مگر اینکه شما از کشوری باشید که اسپانیایی زبان مادریتان باشد .

زبان انگلیسی نیز در بسیاری از شهرهای توریستی صحبت می شود . بسیاری از جوانان پرتغالی در مدارس و دانشگاه های انگلیسی زبان تحصیل کرده اند و تقریبا تمامی آن ها حداقل دانش ساده ای از زبان انگلیسی دارند .

جاهایی که باید ببینید :

اگر شما علاقه مند به دیدن مناظر زیبا و دیدنی هستید ، لیسبون وسینترا و پورتو بهترین شهرها برای دیدن هستند . اما این باعث نشود که شهرهای دیگر را از دست بدهید چرا که هرکدام از آن ها دیدنی های خاص خود را دارند .

از بسیاری از جاذبه های گردشگری پرتغال به طور عادی غفلت می شود و نقاط دیدنی Mafra و Queluz  را نیز ببینید.

بهترین ساحل های پرتغال در منطقه Algarv  واقع شده اند . آب های جنوبی پرتغال آرام تر و گرم تر از آب های ساحل غربیهستند .

گردش شبانه در لیسبون ، پورتو و آلگارو هم حتما توصیه می شود .

انعام دادن :

انعام دادن در رستوران ها انتخابی است . پیشخدمت ها در پرتغال حقوق می گیرند و انعام درواقع تشکر شما از سرویس شان را نشان می دهد و اگر از سرویس راضی نیستید انعام ندهید .بیشتر افراد در پرتغال مبلغ صورت حساب را به بالا گرد می کنند ، در این مواقع حواستان باشد.

غذا خوردن در پرتغال 

 

این پدیده در واقع می تواند تجربه ای کاملا متفاوت در پرتغال باشد . غذاهای پرتغالی برآمده از مزارع بومی پرتغال و ساحل طولانی آن و حیوانات پرورش داده شده بومی هستند . این زائقه غذایی به همراه ادویه ها و طعم های آورده شده از سراسر جهان (در دوره استعمار) غذای پرتغالی را غنای خاصی بخشیده است.

 

 

پرتغال
به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
قیمت تور پرتغال جاذبه های گردشگری پرتغال دیدنیهای پرتغال تور اروپا تور پرتغال تور

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com