سایر شهرها
دهلی
دهلی
جیپور
جیپور
دهلی نو
دهلی نو
بمبئی
بمبئی
بنارس یا وارانسی
بنارس یا وارانسی
حیدرآباد
حیدرآباد
اورنگ آباد
اورنگ آباد

فاتح پورسیکری

مسجد فاتح پورسیکری جاذبه ی  گردشگری دیگری است که مثل بسیاری دیگر از دیدنی های آگرا ، میراث امپراتوران مغول است . کلمه " فاتح پور سیکری " در ترجمه فارسی به معنای " شهر پیروزی " است . این شهر امروز شهر مترو که امپراتور اکبر است که در 40  کیلومتری شهر آگرا و در مسیر آگرا – جیپور واقع شده است . 

این شهر را که مدتی پایتخت مغولان بوده شهر ماسه ای نیز می گویند .در شهر ماسه ای معماری هندی – اسلامی به چشم می خورد که با حیاط های متعدد نمای بسیار دیدنی را ایجاد کرده و بخش های مختلف دارد که دیدن هرکدام جاذبه ای منحصر به فرد به شمار می آیند .تالار شنوندگان ، مسجد و اتاق های دیگر پس از سال های بسیار که از ساخت آن ها می گذرد، هنوز سالم و در وضعیت مطلوبی هستند که به عنوان بهترین نمونه ها می توان به " پنج محل " و " بلندآوازه " اشاره کرد . 

در محوطه مسجد جامع این شهر تاریخی ، ، " آرامگاه شیخ سلیم چشتی " قرار دارد . اکبر شاه گورکانی شهر فتح پور سیکری را به خاطر همین صوفی معروف مکتب چیستی هند پایه گذاشته بود .

ورودی  این قلعه مغازه های کوچک متعددی برای خرید دارد که صنایع دستی هند را به قیمتی مناسب عرضه می کنند. از این رو بازدید از فاتح پور سیکری موقعییت مناسب خرید را نیز برای شما ایجاد می کند .

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
هند تور هند جاذبه های گردشگری هند آگرا دیدنی های آگرا جاذبه های گردشگری آگرا

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com