سایر شهرها
لیمپوپو
لیمپوپو
ژوهانسبورگ
ژوهانسبورگ
پرتوریا
پرتوریا
دوربان
دوربان
پورت الیزابت
پورت الیزابت

پارک ها و مناطق طبیغی شهر کیپ تاون

پارک ها و مناطق طبیعی:

این شهر در کنار دریا قرار دارد و کوه و خلیج تیبل، دماغه امید نیک و ... از جاذبه های دیدنی این شهر به حساب می آیند. این شهر زیبا پارک ها و مناطق طبیعی بسیاری دارد که از مهمترین آنها میتوان نمونه های زیر را نام برد:

پارک ملی کوه تیبل ، منطقه حفاظت شده دماغه گودهوپ یا امید نیک، باغ گیاه شناسی کریستین بوش، پارک شرکت گاردنز، پارک دو وال، باغ های آردرن، پارک گرین پوینت، دنیای پرندگان، پرورش چیتا، فن پارک های جام جهانی 2010 کیپ تاون، آکواریوم دو اقیانوس ، شهر هرمانوس .

پارک و ملی کوه تیبل: 

در گذشته ، این پارک ملی شبه جزیره کیپ جنوب می نامند و در جنوب شهر واقع شده است. درسال  1998، به عنوان پارک ملی کیپ تاون اعلام شد و هدف از ساخت آن، محافظت از فضای طبیعی رشته کوه تیبل و به خصوص زیست بوم فینبوس بیومه بود. فینبوس از گیاهان مناطق بوته زار یا علف زار است و در منطقه کوچکی از آفریقای جنوبی می روید . محل های متعددی برای پیک نیک و مسیر هایی برای پیاده روی و دوچرخه سواری کوهستان ساخته شده اند و در سواحل مکان های شنا وجود دارد.

باغ گیاه شناسی کریستین بوش:

کریستن بوش، نام یکی از معروف ترین باغ های گیاهان دارویی است که در کوهپایه تیبل و غرب شهر قرار دارد. این باغ، یکی از هشت باغ ملی گیاهان دارویی است. در سال 1913، کریستن بوش برای حفظ گیاهان ویژه این کشور تاسیس شد و در آن زمان اولین باغ گیاهان دارویی جهان بود. در این باغ حدود نه هزار گونه گیاه وجود دارد. بهترین زمان برای بازدید از این باغ، فصل بهار است که انواع گوناگون گیاهان گل می دهند. گذشته از این، مسئله ای که این باغ را در سرتاسر جهان معروف کرده ، کشت گیاهان بومی منطقه است. گلخانه مسقف بزرگی  در این باغ وجود دارد که گیاهانی از مناطق گوناگون را در معرض نمایش قرار میدهد.

در فضای آزاد این باغ ، بیشتر گیاهان بومی کیپ تاون کاشته شده اند که برجسته ترین آنها در فضای آزاد این باغ، بیشتر گیاهان بومی کاشته شده اند که برجسته ترین آنها پروتیا است. در این باغ مسیرهای متعددی وجود دارند که به سراشیبی کوه منتهی  میشوند و اغلب کوه نوردان و کسانی که به پیاده روی می روند، از این مسیر ها رفت و آمد میکنند. کریستین بوش در قلب منطقه کیپ فلوریستیک قرار  گرفته و همچنین با نام کیپ فلوراکینگدم نیز معروف است. در سال 2004 منطقه کیپ فلوریستیک، به عنوان ناحیه میراث جهانی یونسکو اعلام شد.

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
مناطق دیدنی کیپ تاون تور کیپ تاون کیپ تاون تور سافاری تور آفریقای جنوبی جاذبه های کیپ تاون

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com