سایر شهرها
لیمپوپو
لیمپوپو
ژوهانسبورگ
ژوهانسبورگ
پرتوریا
پرتوریا
دوربان
دوربان
پورت الیزابت
پورت الیزابت

موزه های شهر کیپ تاون

موزه های کیپ تاون:

در این قسمت به موزه های شهر زیبای کیپ تاون که از جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی به شمار میروند می پردازیم. در ادامه به معرفی خلاصه وار موزه های زیر میپردازیم :

موزه بوکاپ، موزه دیستریکت سیکس، موزه طلای آفریقا، موزه تاریخ فرهنگی، کلبه برده ها، موزه آفریقای جنوبی ایزیکو، مرکز هولوکاست کیپ تاون، اس ای اس سامرست، موزه باطری چاوونز، موزه جزیره روبن، نگار خانه ملی آفریقای جنوبی

موزه دیستریکت:

این موزه که در خیابان بوتینکانت قرار دارد، نه تنها سرگذشت جامعه ای پر جنب و جوش با نژادهای مختلف را بازگو میکند؛ بلکه تصورات غلط تاریخی را هم به چالش میکشد. موزه دیستریکت سیکس در سال 1989 تاسیس شد و در سال 1944 کار خود را آغاز کرد تا خاطرات منطقه شش و مردمان تبعیدی را همه جا زنده نگه دارد. این موزه تازه تاسیس به یادبود  منطقه ششم بنا شد که کاملاً از بین رفته است. در این منطقه پرجنب و جوش، بازرگانان، کارگران و مهاجران اقامت داشته اند، اما در سال های بعد، این ناحیه به هرج و مرج و آشفتگی کشیده شد. آبادسازی اجباری آن به نابودی کاملش در سال 1982 منجر شد. این موزه، با عکس، داستان های نوشته شده از ساکنان پیشین خود و بازسازی و احیاء خانه های قدیمی، سرگذشت خود را بازگو میکند.

موزه ی طلای آفریقا:

این موزه، در دنیا بی نظیر است و اولین موزه ی آفریقایی است که به تاریخچه طلای آفریقا اختصاص دارد و واقعا خیره کننده و به معنای واقعی، سرشار از طلاست. در مرکز موزه یکی از بزرگترین و زیباترین محموعه های طلای ساخت آفریقا وجود دارد که مجموعه باربیر مولر نام دارد. این  موزه در خانه تاریخی مارتین ملک در خیابان استرند است. این خانه در سال2000 مرمت شد و امروزه بسیاری از بازدید کنندگان آن را به عنوان یکی از بهترین نمونه های باقیمانده از معماری داخلی کیپ تاون می دانند. این موزه مجموعه ای فاخر از صنایع دستی سرتاسر آفریقا دارد. بسیاری از کالاهای این مجموعه طلایی، داستان جالبی دارند. موزه طلای آفریقا مختص نگهداری هنر باستانی زرگرهای آفریقا و الهام بخش طراح های معاصر است. نمایشگاه های موقت کشورهای هند،برزیل،مالی، مصر و دیگر نقاط جهان، عناصر طراحی های مشترک این نوع هنر را بررسی میکنند که فراتر از تقسیم بندی های فرهنگی و مرزهای جغرافیایی است. فروشگاه های مختلف، نسخه برخی از طرح های عرضه شده در موزه را می فروشد.  

موزه تاریخ فرهنگی کلبه برده ها 

این موزه در تقاطع خیابان های ادرلی و ویل و در یکی از قدیمی ترین ساختمانهای کیپ تاون قرار دارد و درباره تاریخ برده داری کیپ تاون است . امروزه این موزه تاریخ فرهنگ کیپ تاون است و عتیقه های مصری ، یونانی و رومی وهمچنین کلکسیون تمبر، سکه ، اسلحه و داروخانه ای متعلق به قرن نوزدهم در آن به نمایش گذاشته شده است . از چیزهای جالب تاریخی دیگر آن سنگ های پستی است که دریانوردانی که عازم دریا می شدند در زیر آنها نامه می گذاشتند و امیدوار بودند که کشتی هایی که در سمت مخالف آنها در حرکت اند آنها را به منزلشان برسانند.

موزه آفریقایی جنوبی ایزیکو

قدیمی ترین موزه آفریقای جنوبی است و انواع صنایع دستی مربوط به تاریخ ملی کشور و تاریخ فرهنگ مردم آفریقا را در معرض نمایش قرار می دهد . مجسمه قدیمی لایدن برگ هداز جمله قدیمی ترین  مجسمه های ساخت آفریقاست . کلکسیون های این موزه شامل انواع فسیل حشرات و ماهی هایی می شود که بعضی از آنها همین اواخر یافت شدند . ابزاری از عصر حجر وجود دارد که بیش از صد و بیست هزار سال قدمت دارند و همچنین لباس هایی متعلق به قرن های گذشته نیز موجود است . ورودی این موزه از خیابان ویکتوریاست .

بخش مخصوصی از این موزه به مردم بومی و فرهنگشان اختصاص دارد و تاکیدی بر زندگی آوارگان آفریقایی و نمونه های هنرشان دارد.

مرکز هولوکاست کیپ تاون 

اولین مرکز هولوکاست در آفریقا در سال 1999 در کیپ تاون افتتاح شد . این مرکز یادبود یهودیانی است که در هولوکاست سال های 1933 تا 1945 از دنیا رفتند و پیام اصلی آن درک درک عواقب تعصب ، نژاد پرستی و تبعیض نژادی است .

اس ای اس سامرست 

اس  ای اس سامرست  ، کشتی دفاعی توپدار نیروی دریایی آفریقای جنوبی است که کارخانه کشتی سازی بلایت آن را ساخت و در سال 1941 با عنوان اچ ام اس بارکراس به آب افتاد و از دوم سپتامبر 1988 در اسکله ویکتوریا و آلفرد قرار گرفت و تبدیل به یک موزه شد . این کشتی تنها کشتی دفاعی توپدار باقیمانده در جهان است .

موزه جزیره روبن 

از قرن 17 تا 20 ، این مکانی برای تبعید ، قرنطینه  وحبس بود . امروزه این جزیره یک موزه بوده و جزو نواحی میراث فرهنگی جهانی می باشد و خاطره ای تاثر انگیز را زنده می کند.

نگار خانه ملی آفریقای جنوبی 

کلکسیون هنرمندان معاصر آفریقای جنوبی ، هلندی ، بریتانیایی و فرانسوی موجود در نگارخانه در منتهی الیه شرکت گاردنز و در ساختمان باشکوه ادواردین قرار دارد . در این نگارخانه آثار نقاشی ، مجسمه ، عکس ، نقاب ، عروسک های خیمه شب بازی و آثار پارچه ای به نمایش گذاشته می شود .

کلکسیون کنونی آثار فراوان هلندی ، فرانسوی و بریتانیایی متعلق به قرون هفده تا نوزده را دارد  و شامل آثاری همچون حکاکی بر روی سنگ ، قلم زنی و برخی از نقاشی های اوایل قرن بیستم می شود . 

 

 

تصاویر

سایر جاذبه ها

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 (0 نفر)
برچسب ها
جاذبه های کیپ تاون تور آفریقای جنوبی کیپ تاون تور آفریقای جنوبی دیدنی های آفریقای جنوبی تور سافاری آفریقای جنوبی

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com