راهنمای سفر های تجاری

راهنمای سفر های تجاری

گردشگری تجاری که شامل شرکت در گردهماییها، سفرهای تشویقی، تشکیل جلسه ها یا برپا کردن نمایشگا هها م یشود، بخش زیادی از جابجایی های بین المللی را به خود اختصاص داده است .ماهیت سفرهای تجاری با سفرهای تفریحی تفاوت های زیادی دارد، در نتیجه گردشگران باید ملاحظاتی را در اینگونه سفرها رعایت کنند.

سفرهای بازرگانی معمولاً به مراکز مهم اقتصادی صورت م یگیرد .بسیاری از مراکز بزرگ بازرگانی در سراسر دنیا در این امر رقابت می کنند تا پذیرای چنین مهمانانی باشند .کشورهایی همچون آمریکا، آلمان، ژاپن، انگلیس و چین بیشترین مسافران تجاری را به خود جلب می نمایند .حتی در آمریکا 25 درصد مسافران را این نوع گردشگران تشکیل م یدهند .در بسیاری از شهرهای بزرگ ایالات متحده آمریکا، مکا نهای خاصی در نظر گرفته شده است که آنها را مرکز مجامع و گردهمایی ها می نامند و بازرگانان یا کسانی که با هدف بازرگانی و تجارت به مسافرت م یروند، می توانند از این محیطهای آرام و تفریحی استفاده کنند.

از ویژگ یهای این نوع مسافر تها، این است که میهمانان در هت لهای کشور یا شهر مقصد پو لهای زیادی خرج و خرید م یکنند و در مکا نهای تفریحی نیز مبلغ زیادی به مصرف می رساند .طبقه بازرگانان بیش از سایر طبقات از هت لها استفاده م یکنند .این امر شاید به لحاظ انجام امور حسابرسی آنان می باشد و هتل عاوه بر محل اقامت و استراحت، به عنوان دفتر کار هم، برای این قبیل توریس تها محسوب م یشود .اکنون سفرهای تجاری بزرگترین منبع درآمد اقتصادی است که از نظر درجه اعتبار، در مراتب بالای اهمیّت قرار دارد.

در این مقاله قصد داریم به نکاتی کاربردی برای مسافران تجاری اشاره کنیم:

1. اندازه قفسه های بالای صندلی های هواپیما را در نظر بگیرید.

اگر می خواهید سا کدستی تان را با خود به داخل هواپیما ببرید و در صف انتظار تحویل بار، قرار نگیرید، بهتر است، چمدانی را انتخاب کنید که در قفسه های بالای صندلی های هواپیما، جا شود .بهتر است ی کسا کبا حداکثر اندازه ای که در قفسه ها جا می شود و ی کسا ککوچکتر داشته باشید، با این کار هیچ وقت نیاز به تحویل بار به هواپیما، پیدا نمی کنید.

سفر تجاری، تور نمایشگاهی

2. انتخاب لباس مناسب

سعی کنید لباس های ی کرنگ را انتخاب کنید .مثاً دو شلوار مشکی و ی کژاکت تیره .در غیر اینصورت باید برای ست شدن دو شلوار با رنگهای مختلف، دو کاپشن با خود بیاورید .این کار را در زمینه جوراب، پیراهن و کفش نیز می توانید انجام دهید . لباس های سنگین را بپوشید و لباس های سب کرا در چمدان بگذارید.

سفر تجاری، تور نمایشگاهی

3. وسایل خود را در جای مناسب بچینید.

چمدان خود را سازماندهی کنید و با نظم خاصی وسایل را در آن بچینید .حتی کیف لپ تاپ را نیز منظم بچینید و کابل ها، رابط ها و شارژرها را در مکان مناسبی قرار دهید .

راهنمای سفر تجاری، تور نمایشگاهی

4. آداپتورهای وسایل الکترونیک خود را بردارید.

گردشگران تجاری در طول سفر خود با استفاده از وسایل کامپیوتری و اینترنت، کارهای خود را انجام می دهند .در نتیجه اشتباه در آوردن آداپتورها و شارژرها، می تواند مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کند.

راهنمای سفر تجاری، تور نمایشگاهی

5. قبل از سفر دسترسی خود به اینترنت را بررسی کنید.

ممکن است شما در مقصد دسترسی خوبی به اینترنت داشته باشید و یا اینکه اتصال به اینترنت برایتان بسیار رنج آور باشد .ممکن است در ی کهتل با نرخ هر شب 300 دلار، مجبور به پرداخت روزانه 30 دلار برای اتصال به اینترنت باشید .در نتیجه خرید ی کبرنامه داده بین المللی برای موبایلتان، ارزان تر از پرداخت روزانه نرخ های محلی خواهد بود.

راهنمای سفر تجاری، تور نمایشگاهی

6. استفاده از شارژر USB دستگاه ها

امروزه اکثر وسایل الکترونیکی، امکان شارژ از طریق پورت USB دارند .در نتیجه به جای حمل تعداد زیادی کابل و شارژر، سعی کنید با اتصال دستگاه به USB لپتاپ خود، آنرا شارژ کنید .در ضمن در بسیاری از هتل های بین المللی، بورد شارژر اکثر موبایل ها و تبلت ها نصب شده است.

راهنمای سفر تجاری، تور نمایشگاهی

7. صف بازرسی را هوشمندانه انتخاب کنید.

این توانمندی بیشتر ی کهنر است تا تجربه .همیشه کوتاه ترین صف، بهترین گزینه نیست .دو چیز را باید چ ککنید: کارایی پرسنل و مسافرانی که در جلوی شما ایستاده اند .خانواده ها با بچه های کوچک، بار غیر عادی که احتمالاً بازرسی بیشتری می شود، و هر کسی که به نظر می رسد در 10 سال گذشته به هیچ فرودگاهی وارد نشده باشد!

راهنمای سفر تجاری، تور نمایشگاهی

8. قبل از سوار شدن، وسایل خود را سازماندهی کنید.

این کار برای پروازهای طولانی بسیار ضروری است .قبل از سوار شدن، کتابهایی که می خواهید بخوانید را در ی ککیف جدا در سا کدستی تان بگذارید .هنگامی که بر روی صندلی نشستید، کیف را در بیاورید، و سا کدستی را در بهترین جا )حتی اگر دور باشد( بگذارید .بسیاری از مسافران هنگام نشستن شروع به در آوردن وسایل مورد نیاز خود می کنند و در راهروهای هواپیما صف ایجاد می کنند.

راهنمای سفر تجاری، تور نمایشگاهی

9. برنامه ای برای خواب و غذای خود داشته باشید. قبل از سوار شدن در هواپیما غذا بخورید، تا زمان بیشتری برای خواب داشته باشید .

خصوصاً در پروازهایی که در نصفه شب انجام می شود .دندان های خود را مسوا ک بزنید و لباس راحت بپوشید .سعی کنید سریع بعد از سوار شدن بخوابید و از صحبت کردن با همسفران خود خودداری کنید.

راهنمای سفر تجاری، تور نمایشگاهی

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 ( نفر)
برچسب ها
راهنمای تور های نمایشگاهی راهنمای سفرهای تجاری

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com