ابزارهای الکترونیکی سفر

ابزارهای الکترونیک سفر 

لازم نیست تا کوله خود را از هر ابزار الکترونیکی موجود در بازار پر کنید .اما برخی از این وسایل قابلیتهایی دارند که در شرایط آب و هوایی بسیار سرد یا مسیر های سخت قابل استتفاده هستند.مطمئن شوید ابزار هایی که انتخاب میکنید، کیفیت خوبی دارند و در مواقع ضروری شما را با مشکل مواجه نمی سازند.

ارتفاع سنج

زمانی که در مسیر های کوهستانی حرکت می کنید ، داشتن یک ارتفاع سنج به کارتان می آید . این وسیله با استفاده از تغییراتی که در فشار اتمسفر وجود دارد و می تواند آنها را تشخیص دهد ، میزان ارتفاع شما را از سطح دریا اندازه گیری میکند . در ضمن اگر ارتفاع اولیه در نقطه شروع حرکت شما تنظیم شود ، می توانید از ارتفاع سنج به همراه نقشه استفاده کنید و موقعیت خود را تعیین نمایید.

 

قدم سنج

همیشه برای همگان جالب است که مقدار مسافتی را که پیموده اند اندازه گیری کنند . قدم سنج این کار را انجام میدهد . دانستن این موضوع به شما کمک می کند موقعیت خود را تعیین کنید  و مسیرتان را بشناسید.

بیشتر قدم سنج ها تعداد قدم ها را می شمارند و سپس از روی آن مسافت طی شده را محاسبه می کنند . برای محاسبه دقیق باید طول قدم های خود را اندازه گیری کنید و در تعداد قدم های شمرده شده ضرب نمایید . امروزه بسیاری از تلفن های همراه این گونه امکانات را ارائه می دهند یا با نصب اپلیکیشن های خاص از این سرویس آنها میتوان استفاده کرد

تلفن همراه

هنگامی که به تنهایی و به ویژه در نقاط دور دست کوهنودی می کنید و به کمک نیاز دارید ، گوشی تلفن همراه به درد شما می خورد. ممکن است در آن منطقه هیچ سیگنال یا موقعیتی برای شارژباتری گوشی خود نداشته باشید، اما با این حال ، راه حل جایگزینی وجود ندارد و از نظر عقلانی ناچارید که آن را همراه خود ببرید . نکته اینکه، زمانی که در مناطق طبیعی و شلوغ از گوشی تلفن همراه خود استفاده می کنید مراقب باشید ممکن است دیگر همنوردان دوست نداشته باشند مکالمات شما را بشنوند، سکوت طبیعت را نشکنید.

به این مطلب امتیاز دهید:
امتیاز کاربران 0.0 ( نفر)

ارسال نظر

شرکت خدمات گردشگری یاسمین پارسه

بلوار میرداماد, میدان مادر (محسنی), خیابان وزیری پور, کوچه کاووسی, پلاک ۶۲ واحد۳

۰۲۱-۲۲۲۶۱۰۰۲

۰۲۱-۲۲۲۷۲۱۹۹

info@iranjasminco.com